Перейти до основного вмісту

Філологічний факультет постав як окремий підрозділ у 1940 році після реорганізації колишнього румунського університету в український вищий навчальний заклад: до того часу вивчення філологічних наук було зосереджене на філософському факультеті.

У 1940 р. на філологічному факультеті вперше в Чернівецькому університеті, поряд з іншими підрозділами, відкрито окреме відділення української мови і літератури та розпочато підготовку спеціалістів цього фаху. На цей самий час припадає також і створення кафедри української мови і літератури, яка (поряд із навчальною роботою) намітила розробку наукових проблем, пов’язаних з історією літератури, фольклором, літературною мовою та діалектами. З часом на її основі виникли кафедри історії української літератури та української мови, які стали міцним підґрунтям для кафедри сучасної української мови та кафедри історії і культури української мови. Крім згаданих, на факультеті в різний час були створені та реорганізовані кафедри російської мови; російської літератури; латинської мови; румунської і класичної філології; загального мовознавства та історії і теорії світової літератури. Після вимушеної трирічної перерви, зумовленої подіями Другої світової війни, у 1944 році філологічний факультет відновив діяльність, маючи у своєму складі відділ слов’янської філології зі спеціальностями “Українська мова і література” та “Російська мова і література”, а також відділ романо-германської філології (1954 року став окремим факультетом).

У різний час на факультеті працювали такі відомі вчені, як: Р.Волков, О.Фатов, О.Гуля, В.Лесин, О.Пулинець, А.Волков, Г.Сорбале, І.Слинько, Ю.Карпенко, Г.Бостан, Н.Гуйванюк, А.Нямцу та ін. Серед колишніх студентів філологічного факультету – лауреати Національної премії ім. Тараса Шевченка: Ліна Костенко, Володимир Яворівський, Тарас Мельничук, Федір Погребенник, Марія Матіос. Близько 60 випускників стали членами Національної Спілки письменників України.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності