Перейти до основного вмісту
Зустріч з студентами

Мій шлях у журналістику ще короткий, але вже зрозуміла кілька важливих речей, якими хочу поділитися, - так розпочала зустріч з першокурсниками кафедри журналістики студентка третього курсу Ангеліна Петльована, яка вже рік працює у медіа групі «Молодий буковинець»: треба багато вчитися як теорії, так і практики, багато працювати, набиратися досвіду у старших колег, і  не треба боятися...

Ангеліна підготувала презентацію, якою ілюструвала роботу видання та свої матеріали. Оскільки журналістам МБ доводиться чергувати на новинному сайті і готувати публікації до газети, роботи чимало. Найскладнішим, пригадує, було навчитися стисло і чітко викладати інформацію, спілкуватися з людьми, організовувати свій час, щоб поєднувати роботу з навчанням.

Зустріч відбулася в межах навчального курсу «Інформаційні жанри», який викладає доцентка Тетяна Петрівна Смолдирева. Ангеліна поділилася власним досвідом роботи в редакції, розповіла про особливості збору інформації, правила написання новин та заміток.

Особливу увагу вона приділила таким аспектам:
✅ Як знайти цікаву тему для матеріалу?
✅ Де шукати достовірні джерела інформації?
✅ Які методи збору фактів допомагають створювати якісний медіатекст?
✅ Чому важливо бути оперативним, уважним та вміти працювати з героями матеріалів?

Зараз у кожному числі газети 2-3 різнотемні публікації за її підписом. До прикладу, в №8 за 20-26.02 їх три: «Вирішили увічнити пам'ять про сина» (інтерв'ю з мамою Героя), «П'ятикласниці виготовляють окопні свічки», «Досі пишу йому, що кохаю. Історія чернівчанки, чоловік якої зник безвісти».

До слова, у редакції зараз працюють 5  випускників  та 3 студентів нашої кафедри.

Першокурсники активно долучилися до обговорення, ставили запитання про специфіку роботи у редакції, взаємодію з редакторами та складнощі, які можуть виникати у процесі підготовки журналістських матеріалів.

Рефлексії після зустрічі

Перший досвід роботи у газеті, на сайті — це те, що чекає на нас. Отримані знання стануть у пригоді (Крістіна Ладико)

Цікаво було почути, як поєднувати роботу і навчання, та взяти це за приклад (Ангеліна Чернівчан, Яна Горохолінська)

Підкреслила для себе, що потрібно не боятися відмови та бути завжди допитливою(Анастасія Распутня)

Особливо цікаво було послухати, як журналісти збирають інформацію (Максим Чернега)

Треба вчитись чітко викладати думки, як це робила Ангеліна (Юлія Давидова)

Отримали поради щодо викликів під час навчання та працевлаштування (Мар'яна Панасюк)

Не треба боятися роботи, хоча іноді доводиться ламати себе (Євгенія Кирстюк)

Було цікаво дізнатися, як організована робота в редакції  (Ярослава Мосійчук)

Ангеліна підготувала аналітику про сайт: що саме  цікавить аудиторію, який процент переглядів новин  (Дарія Лазарєва)

Дізналася про нюанси створення новин, взаємодію з аудиторією та етичні аспекти професії (Людмила Ткач)

Я зрозуміла, що як майбутній журналіст повинна зберігати допитливість та настирливість в будь-якій ситуації, адже саме це допоможе дізнатися якомога більше деталей у важливій ситуації (Софія Пилипенко)

Мені було цікаво  почути,як працює цей механізм зсередини (редакційний),де брати натхнення та ідеї (Єлизавета Венгринська

Мені сподобався лозунг Ангеліни "Не лякайтесь нового, а отримуйте досвід у різних сферах". Це дуже мотивує та надихає (Софія Правдіна)

Такі заходи є важливим елементом професійної підготовки майбутніх журналістів, адже вони дозволяють не лише здобувати теоретичні знання, а й знайомитися з реальним медійним середовищем та досвідом тих, хто вже працює у журналістиці.

Кафедра журналістики дякує Ангеліні Петльованій за натхненну розмову та цінні поради! Сподіваємося на нові зустрічі та цікаві дискусії!

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності