Перейти до основного вмісту
Робота студентів

Музей містить близько 300 одиниць кіно, теле- та радіо техніки. Серед них можна виділити магнітофони, платівки, відеокамери та рояль на якому грав Володимир Івасюк. Студентки 3-го курсу, кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю. Федьковича відвідали експозицію музею. Детальніше читайте у матеріалі.

У Чернівецькій філії Суспільного вже півроку працює музей історії радіо і телебачення Буковини. Він має на меті розповісти про те, як у краї розпочиналось теле- та радіомовлення, продемонструвати шлях розвитку та розповісти про людей і передачі, які створювали тут. На телестудії у Чернівцях розпочинали свій творчий шлях Володимир Івасюк, Левко Дутківський, Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Павло Дворський і багато інших.

3

Продюсерка лінійна Суспільне Чернівці Олеся Жук розповідає, що ідея створення музею з’явилась у колективі кілька десятиліть тому.

17

“В цьому музеї можна простежити, як змінювалась техніка, з’являлись нові проєкти, змінювались дизайни студій. Сюди увійшли близько 300 одиниць кіно, теле- та радіо техніки, не враховуючи стендів з фотографіями, які представляють людей і події минулих десятиліть”, коментує продюсерка лінійна.

За словами Олесі Жук, експозицію створювали 3 місяці. А ще до того зробили ремонт у приміщенні, де нині розташувався музей.

“Далі ми працювали з експонатами, продумовували як їх розміщувати. Інженери-техніки відновлювали магнітофони, які вже давно не працювали, а нині вони отримали друге життя”, – ділиться продюсерка лінійна.

Зараз у фондах філії Суспільного є кілька десятків експонатів, які ще не представлені в експозиції.

14

“У приміщенні музею вже практично немає місця для нових речей, тому думаємо про розширення. Тут також варто говорити про удосконалення діючої експозиції, адже у планах підготувати інформацію – згенерувати к'юар-коди до кожного експонату, щоб відвідувачі могли самостійно ознайомитись з технікою. Хочемо й зробити підсвітку у шафах, щоб акцентувати увагу на експонатах”, – розповідає Олеся Жук.

Організатори музею наразі працюють над ідеєю тематичних експозицій.

2

“У листопаді 2025 року виповниться 85 років з моменту, коли вперше зазвучало радіо Буковини, також у 2026 році зустрічатимемо 65-річчя від початку телемовлення у нашому краї”, – акцентує продюсерка лінійна.

Відвідувачка музею, студентка 3 курсу кафедри журналістики ЧНУ Андріана Фарбатюк коментує:

“Історія радіо та телебачення – живе. Мені дуже сподобався давній магнітофон та відеокамери. Якби музей цього не згадував та не демонстрував, було б дуже погано для самої історії цієї сфери”, – каже студентка.

Ще одна студентка 3 курсу кафедри журналістики ЧНУ Ангеліна Петльована розповідає, що найбільше її зацікавили мікрофони, адже у музеї їх безліч. Так, можна споглядати їхню еволюцію.

6

“Відвідування цього музею допоможе людям більше дізнатися про українське радіо. Цікавинкою є те, що музей є тактильним. Це дозволяє відвідувачам спробувати себе в журналістській ролі”, – додає Ангеліна Петльована.

13

Музей історії радіо і телебачення Буковини на Суспільному Чернівці відкритий для відвідувачів щоп’ятниці з 12:00 до 14:00. Вхід вільний. Для попереднього запису потрібно написати запит у довільній формі за адресою: [email protected].

18

Авторка - Марія Титор, студентка кафедри журналістики (305 група)

Фото - Сніжана Скомороха, Вероніка Демянчук, студентки кафедри журналістики (305 група)

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності