
- пʼятниця, 9 травня 2025 р.
- Новини кафедри журналістики
У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича провели Філософський турнір, організований кафедрою філософії та культурології. Захід, що вже восьмий рік поспіль обʼєднує студентів різних спеціальностей і факультетів ЧНУ, має на меті розвинути критичне мислення учасників, відстоювати та аргументувати свою думку та шукати нетипові рішення у вирішенні ситуацій. Філософський турнір традиційно проводиться двічі на рік. У ролі журі – викладачі кафедри-організаторки. Цікавий факт – у листопаді 2024 р. у Філософському турнірі перемогла команда філологічного факультету!
Цього року участь у турнірі взяло 20 команд, 100 учасників, 5 факультетів, серед яких географічний, економічний, юридичний, математичний, філологічний та інститут фізико-технічних та компʼютерних наук. Зокрема, від філфаку взяли участь дві команди – зі спеціальностей «Середня освіта(українська мова та література)» і «Соціальне забезпечення». Їхніми капітанами були Анастасія Скакун і Юлія Тітова.
Учасників нинішнього філософського турніру привітав ректор університету Руслан Білоскурський – він побажав студентам наснаги та успіхів на сесії. Завідувачка кафедри філософії та культурології Ольга Рупташ розповіла про програму турніру та його етапи.
Кожна команда складалися з 4 учасників, а програма турніру передбачала 3 тури. У першому студенти розв’язували кросворд, (присвячений основним філософським поняттям, теоріям, питанням зв’язку філософії та мистецтва), на розвʼязання якого виділялося 10 хвилин). У наступному, другому турі, студентам необхідно було продемонструвати інтуїцію і логіку та завершити цитату філософського змісту словом чи словосполученням (всього 6 цитат, максимальна сума балів – 12) і тривалість 6 хвилин на прийняття рішення. Після цього команди перейшли до останнього туру, а саме дебатів. Теми дебатів визначались сліпим жеребом.
Для дебатів квартети команд перейшли на різні локації. Це були конференцзали на 1 та 2 поверсі Резиденції, аудиторія географічного факультету, Шевченківська та Червона зали. До прикладу, однією із запропонованих тем для дискусії було твердження «праця та наполегливість важливіші за талант». Команда географічного факультету, що виступала «за» окреслене твердження, доводила, що без наполегливості талант неможливо розвивати, а їхні опоненти з факультету математики та інформатики переконували, що талант це вроджена риса, над якою людина не завжди має владу. Відтак впродовж 7 хвилин дві команди вели дебати, після цього інші команди висловлювали свої думки, аргументи за чи проти.
Після дебатів журі підсумувало бали за три конкурси у відбірковому циклі турніру, відтак команди з найбільшою кількістю балів вийшли у фінал і розпочали боротьбу за нові бали. У фіналі:
Факт/фейк – у цьому конкурсі потрібно було встановити правдивість чи хибність кожного із 11 запропонованих суджень.
Пазл – команди складали пазли на яких було зображено портрети Сократа та Сковороди, а також висловлювання, що їм належать.
У підсумку журі підрахували бали за фінальні конкурси, і чемпіоном весняного Філософського турніру стала команда інституту фізико-технічних та компʼютерних наук (спеціальність «Компʼютерна інженерія»). Вони набрали найбільшу кількість балів серед учасників фіналу – 15 балів з 23 можливих.
Друге місце посіли 3 команди, які набрали однакову кількість балів – 12. Це команди:
-
інституту фізико-технічних та компʼютерних наук(спеціальність «Видавництво та поліграфія»)
-
географічний факультет
-
факультет математики та інформатики
Третє місце посіла команда економічного факультету. Обидві команди філологічного факультету у відбіркових турнірах набрали 36 і 24 бали відповідно.
На філософському заході усі команди взяли участь у інтелектуальних конкурсах, розвинули в собі навички аргументації, дебатів, полеміки, проявили командну роботу та дружню комунікацію одне з одним. Вітання переможцям!
Над матеріалом працювала студентка 305 групи кафедри журналістики Ірина Маціборська.