Перейти до основного вмісту
вітання

Це вже вдруге за останні чотири роки представники нашого філологічного факультету виграють на загальнодержавному рівні в міністерському Конкурсі проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах.

.
Тож університет здобуває фінансування актуальної дослідницької теми - "На шляху до інклюзивного суспільства: терапевтично-компенсаторна функція мистецтва та релігії в контексті воєнного часу".
Співкерівниці проєкту - докторка філософських наук, доцентка Ірина Горохолінська та кандидатка філологічних наук, доцентка Альона Тичініна.
До речі прикметно, що в галузі "Гуманітарні науки та мистецтво" цьогоріч виграли в Конкурсі лише два проєкти на всю державу. Й один із них - наш.
Якщо попередній такий проєкт ("Соціальна функціональність релігії в умовах масштабних небезпек: ідейно-теоретичний та практичний виміри"), керований Іриною Горохолінською, успішно розробили та реалізовували суто науковці-релігієзнавці, то розробка теперішнього - результат тісної творчої співпраці релігієзнавців і філологів.
І не лише науковців філологічного факультету, а й факультету іноземних мов нашого університету.
Тож виконуватимуть дослідження за цією комплексною темою такі молоді науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: доцентки Ірина Горохолінська, Альона Тичініна, Ольга Бешлей; кандидат історичних наук Ігор Луцан, PhD з філології Катерина Калинич. Працюватимуть у проєкті також і дві науковиці з інших міст України.
Отже, і тематична та методологічна міждисциплінарність, і розгалужена "географія" виконавців проєкту, а головне - науковий потенціал усіх його учасників свідчать про гарні творчі перспективи щодо осмислення нагального кола гуманітарних проблем, які мають не лише теоретичний, а й життєво-практичний контекст.
Сердечно вітаємо! Наснаги у студіях! Але головне побажання - аби частинка назви теми "...в контексті воєнного часу" якнайшвидше стала стосуватися ЛИШЕ минулого.
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності