Інформаційна зустріч студентів із заступником декана з навчально-методичної роботи Галиною Степанівною Артеменко
- вівторок, 11 березня 2025 р.
- Новини факультету
10 березня 2025 року відбулася інформаційна зустріч студентів факультету із заступником декана з навчально-методичної роботи Галиною Степанівною Артеменко.
Філологічна освіта: можливості, перспективи, успіх
- пʼятниця, 7 березня 2025 р.
- Новини факультету
7 березня 2025 року на філологічному факультеті відбувся профорієнтаційний захід для слухачів секцій філологічного спрямування Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, який став чудовою нагодою для учнів ближче познайомитися зі спеціальностями факультету, умовами вступу, особливостями навчання та перспективами професійного зростання.
Шевченківський конкурс – 2025
- пʼятниця, 7 березня 2025 р.
- Новини факультету
6 березня 2025 року відбувся фінал конкурсу читців української поезії, присвяченого 211-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Слово Кобзаря та улюблених українських поетів символічно звучало у Шевченківській залі, де усіх учасників привітала голова журі, доцентка кафедри української літератури Лариса Василівна Маркуляк.
3-4 березня 2025 року відбулась ІІІ Міжнародна конференція «Платон мені друг, але істина дорожча»
- четвер, 6 березня 2025 р.
- Новини факультету
Початок весни в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича традиційно ознаменувався молодіжним науковим форумом – 3-4 березня 2025 року відбулась ІІІ Міжнародна конференція «Платон мені друг, але істина дорожча». Цьогоріч конференція була присвячена 150-річчю нашої Alma mater і мала фокусну тему – «Між вірністю пам'яті та пошуком істини», яка об’єднала дослідників з 9 зарубіжних країн (Румунії, Молдови, Польщі, Чехії, Німеччини, Італії, Франції, Фінляндії, США) та 12 міст України.
Вітаємо переможців третього обласного етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика!
- середа, 5 березня 2025 р.
- Новини факультету
4 березня, напередодні відзначення Шевченківських днів, відбувся третій обласний етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який об՚єднав довкола пізнання глибин рідної слова понад 230 учасників ‒ учнів молодшої школи (3 і 4 класів), учнів старшої школи, закладів професійної (професійно-технічної) освіти; студентів університетів та закладів фахової передвищої освіти.
Тиждень вибіркових дисциплін філологічного факультету
- понеділок, 3 березня 2025 р.
- Новини факультету
Шановні студенти! Протягом 3-10 березня 2025 року триває тиждень вибіркових дисциплін філологічного факультету.
2025: Як у Чернівецькому Гоґвортсі майбутні мовознавці наукові роботи захищали
- понеділок, 24 лютого 2025 р.
- Новини факультету
22 лютого 2025 року настав найвідповідальніший момент для буковинських МАНівців – захист наукової роботи з актуальної мовознавчої теми, яку під керівництвом учителів і науковців філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – Олени Кульбабської, Алли Антофійчук, Лариси Маркуляк і Оксани Максим’юк – наполегливо готували весь перший семестр. Цей шлях був подеколи тернистим (окрім навчання в ліцеях і гімназіях, потрібно було працювати в бібліотеках, призбирувати фактичний матеріал у польових умовах або архівах тощо). Утім, він водночас був і новим, і цікавим, і творчим.
В університеті відбулася презентація книги «Мова. Людина. Час.»
- пʼятниця, 21 лютого 2025 р.
- Новини факультету
21 лютого у Шевченківській залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація книги «Мова. Людина. Час.», присвячена пам’яті видатної мовознавиці, професорки Надії Бабич. Захід відбувся у Міжнародний день рідної мови, що додало йому особливого символізму.
13 лютого 2025 року відбулася зустріч робочої групи ОП «Соціальне забезпечення» з керівниками структурних підрозділів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
- пʼятниця, 14 лютого 2025 р.
- Новини факультету
13 лютого 2025 року відбулася зустріч робочої групи ОП «Соціальне забезпечення» з керівниками структурних підрозділів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Головною темою обговорення стали можливості удосконалення освітньої програми до потреб ринку праці, а також навички, необхідні для роботи в Пенсійному фонді України.
Синергія освіти, науки та практики в контексті неперервного професійного розвитку педагогів
- четвер, 13 лютого 2025 р.
- Новини факультету
Реалії та виклики сьогодення зумовлюють об’єктивні зміни в сучасній українській освіті. За повномасштабної війни постало пріоритетне завдання мінімізувати вплив новітніх чинників і загроз, до яких належать повітряні тривоги, необхідність перебувати в укриттях, переорієнтація деяких закладів освіти на пункти соціально-гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб, специфічний психологічний стан людини під час війни, евакуація / міграція частини студентів і викладачів, мобілізація роботодавців, активне волонтерство учасників освітнього процесу тощо. Саме тому функціювання системи освіти в умовах воєнного стану характеризується інтенсивним пошуком нових підходів до навчання, інноваційних форм організації освітнього процесу, ефективних педагогічних та інформаційних технологій.