Перейти до основного вмісту
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВІХОЛА 2024/2025: ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ОЛІМПІАДА З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Цьогорічна зима не вельми щедра на морози й сніг. Але на Буковині з перших зимових днів зафіксовано інтелектуальну віхолу: успішно стартували учнівські предметні олімпіади, міжнародні мовно-літературні конкурси, захисти науково-дослідницьких робіт у Малій академії учнівської молоді.

30 січня ц. р. на базі Чернівецького професійно-технічного училища № 8 успішно стартував ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, у якому взяли участь 158 юних філологів і філологинь із 45 територіальних громад Чернівецької області (усього було подано 205 заяв).

Інтелектуальне змагання тривало чотири години, упродовж яких учасники виконували завдання з української мови («Творча майстерня», «Синтаксичний ринг», «Лінгвістичний бліц», «Лабораторія редактора») та української літератури («Юні літературознавці та літературознавиці», «Ерудит», «Лабораторія літературного критика»).

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки ЧОВА від «03» січня 2025 р. № 04 «Про організаційно-методичний супровід проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2024/2025 н. р.» до складу журі увійшли викладачі трьох випускових кафедр філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: Олена Кульбабська (голова журі), Олександр Попович (заступник голови журі), Наталія Шатілова, Іванна Струк, Галина Тесліцька, Тетяна Бичкова, Надія Вітрук, Валентина Чолкан, Лариса Маркуляк (експерт-консультант), Володимир Антофійчук (член апеляційної комісії).

За результатами натхненної співпраці з 33 учителями-україністами гімназій і ліцеїв Чернівецької області (членами журі від закладів загальної середньої освіти області) визначено найкращих із кращих знавців української мови та літератури.

Важливий складник будь-якого освітнього заходу в реаліях сьогодення – профорієнтаційна робота. Не була винятком і олімпіада з української мови та літератури. Професор Олена КУЛЬБАБСЬКА розказала учням і ученицям про престижність навчання в Чернівецькому університеті імені Юрія Федьковича, який цьогоріч святкуватиме 150-річчя від заснування, зокрема на філологічному факультеті та в університетському коледжі, випускники яких успішно вибудовують свою професійну траєкторію як у педагогічній діяльності, так і журналістській, перекладацькій, управлінській тощо.

Прикметно: на олімпіадній платформі викладачі-філологи мали змогу обговорити зі стейкхолдерами з КЗ «Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області» – методистом науково-методичного центру суспільно-гуманітарних дисциплін та міжнародної інтеграції Євгенією КВІТЕНЬ і завідувачем науково-методичного центру освітнього менеджменту Аллою ТКАЧ – актуальні проблеми вдосконалення освітньо-професійних програм за спец. 014 Середня освіта (українська мова та література) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, проходження педагогічної інтернатури випускниками-філологами тощо.

Зокрема, стейкхолдери висловили побажання та зауваження до робочої програми обов’язкової освітньої компоненти «Форми й методи роботи з філологічно обдарованими учнями в ЗЗСО» другого рівня вищої освіти: одне практичне заняття присвятити вивченню нормативно-правової бази організації та проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, Міжнародних мовно-літературних конкурсів, онлайн-марафонів з української мови тощо. Під час спілкування дійшли згоди наступного року звернутися до Департаменту освіти і науки ЧОВА з пропозицією залучати кращих магістрантів спеціальності 014 Середня освіта (українська мова та література) до перевірки олімпіадних і конкурсних робіт, оскільки така ініціатива Малої академії наук України вже засвідчила свою результативність.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності